5 RAD, JAK UJARZMIĆ MAŁEGO UPARCIUCHA

5 rad, jak ujarzmić małego uparciucha!

Zastanawiasz się, jak wpłynąć na buntujące się dziecko? Dzięki naszym radom uda ci się to szybciej niż myślisz!

1. Finałowe odliczanie
Maluch ani myśli zrobić coś od razu po tym, jak je o to poprosisz. Doskonałym sposobem jest odliczanie. Powiedz, że liczysz do 3 i wychodzisz. W czasie odliczania maluch na pewno zrobi wszystko, by zdążyć na czas i wyjść z domu razem z tobą!

2. Pokaż, jak to się robi.
Za każdym razem, gdy maluch odmawia spełnienia twojej prośby - np. samodzielnego zawiązania butów, poproś by pokazał ci, jak to się robi (wcześniej powtarzaj tę czynność nieudolnie). Dziecko lubi sytuacje, w których może innym pokazać swoje umiejętności.

3. Domek dla zabawek
Pewnie doskonale znasz sytuację, w której dziecko odmawia posprzątania po sobie zabawek. Aby przestały się one powtarzać, kup kilka skrzyń, które umieścisz w pokoju dziecka. A sprzątanie potraktuj, jako zabawę! Poproś, by smyk pozanosił zabawki do swoich domków, bo będą smutne, gdy na noc zostaną w innym miejscu (dzięki temu maluch też zacznie układać je tematycznie). To naprawdę działa!

4. Zabawa w odwracanie uwagi
Maluch histeryzuje w sklepie, obraża się i tupie na podwórku? Starym, sprawdzonym sposobem jest odwracanie uwagi dziecka. Gdy wszystko wskazuje, ze dziecko zaraz zacznie marudzić, odwróć jego uwagę mówiąc o ptaszkach, kwiatkach, które rosną pod domem i oczywiście - pokaż je dziecku. Aby ten pomysł zadziałał, musisz zacząć jednak zwracać uwagę na szczegóły, które np. mijacie w drodze do sklepu.

5. Wszystkie misie idą spać
Twój szkrab ani myśli iść spać w pojedynkę, kiedy wy jeszcze jesteście na nogach? Udawajcie, że również kładziecie się do łóżka. W tej sytuacji maluch szybko uśnie, bo dotknie je zwyczajna nuda.

Źródło: http://www.polki.pl/